Kwietniowe zabawy

Drodzy Rodzice!

W bieżącym tygodniu proponujemy dzieciom dużo zabaw plastyczno-technicznych. Wydawało by się, że  przy rysowaniu, malowaniu, wyklejaniu, wycinaniu rozwija się głównie motoryka mała  i w tych aktywnościach  chodzi jedynie o techniczne przygotowanie dziecka do nauki szkolnej i ćwiczenie ruchów pisarskich. Nic bardziej mylnego. Oprócz w/w umiejętności dziecko poprzez twórczość plastyczną ćwiczy funkcje poznawcze: uwagę, pamięć, koncentrację i wnioskowanie, stymuluje rozwój mowy, stymuluje zmysły, doświadcza, rozwija kreatywność, buduje poczucie estetyki, rozwija wyobraźnię, buduje poczucie wartości i sprawczości, rozwija inteligencję emocjonalną, reguluje i przepracowuje swoje emocje, a przede wszyskim BAWI SIĘ.

Prosimy o pomoc w zachęcaniu, podpowiadaniu i inspirowaniu dzieci do zabaw artystycznych. Pamiętajmy, że w twórczości dziecka ważniejszy jest sam proces tworzenia niż wytwór. Niech więc aktywność atystyczna będzie wolna od obostrzeń. Nienarzucona. Postarajmy się stworzyć dzieciom taką przestrzeń.