Kulinarne zabawy

Jako przedszkole promujące zdrowie niezwykle ważną rolę przywiązujemy do odpowiedniego odżywiania dzieci. Każda okazja do nabywania nowych  doświadczeń jest dobra, a jeśli pożyteczne możemy połączyć z przyjemnym tym lepiej. Wiedzą o tym dzieciaki z grupy “Chochliki” i “Biedronki”, które wzięły udział w kulinarnych eksperymentach. Wcześniej jednak uczestniczyliśmy w prelekcji zaprezentowanej przez specjalistę – panią dietetyk, która ukazywała nam dobroczynną moc ukrytą w zdrowych produktach. Jednocześnie dowiedzieliśmy się dlaczego niezdrowe przekąski lepiej omijać szerokim łukiem i w jaki sposób zastąpić je przekąskami zdrowymi. Później przyszedł czas na działania praktyczne. Dzieci mając do dyspozycji miód, orzechy, płatki owsiane, rodzynki, owoce i wiele innych produktów stworzyły pyszne, a przede wszystkim zdrowe przekąski, które można konsumować bez wyrzutów sumienia.