Informacje na początek roku szkolnego

Witam wszystkie Motylki oraz ich Rodziców! J

Nasza grupa jest grupą łączoną 4- i 5-latków. Oto kilka informacji, które mam nadzieję usprawnią ten nietypowy początek września.

Proszę o regularne sprawdzanie strony internetowej przedszkola, ponieważ często pojawiają się nowe informacje. W zakładce GRUPA IV będę informować Państwa o wszystkich istotnych wydarzeniach.

W naszej grupie zostały wprowadzone pakiety kart pracy. Zdecydowałam się na zestawy z wydawnictwa Podręcznikarnia:

Koszt zestawu wynosi 79 zł

Pieniądze za zestaw można wpłacać u nauczycielki grupy popołudniami przy odbiorze dzieci do 18.09.2020r. Proszę, aby nie dawać pieniędzy dzieciom, które same wchodzą do przedszkola, ponieważ mogą przez przypadek zostawić w szatni, a inne dziecko znaleźć. Jeśli nie ma możliwości wpłaty u nauczycielki, proszę o przekazanie pieniędzy osobie dorosłej w kopercie z podpisanym imieniem i nazwiskiem dziecka oraz nazwą grupy.

Wyprawka w tym roku szkolnym wynosi 80 zł – przypominam, że jest to jednorazowa obowiązkowa wpłata na wszelkie materiały plastyczne, kartki do rysowania, materiały wykorzystywane podczas warsztatów kulinarnych i degustacji, np. różne rodzaje pieczywa, przygotowanie sałatek, itp. Rozliczenie z pieniędzy wyprawkowych za rok 2019/2020 jest dostępne u nauczycielki do wglądu dla każdego rodzica. Bardzo proszę o wpłaty do końca września.

Bardzo ważna kwestia – każde dziecku musi mieć w szafce ubranie na zmianę: bluzeczkę, spodnie, majteczki i skarpetki. Często zostawiacie tam Państwo samą bieliznę, a ciężko aby dziecko, które wylało na siebie herbatkę zostało przebrane w same majteczki i siedziało bez koszulki i spodenek. Ze względu na zaostrzone warunki sanitarne nie będziemy wykorzystywać ubranek po innych dzieciach. Jeżeli dziecko nie będzie miało ubranek na zmianę w szafce, będziemy zmuszeni dzwonić do rodziców, by przynieśli suchą odzież dla dziecka.

Odpowiadając na Państwa wątpliwości – dzieci nie mogą przynosić zabawek do przedszkola, mogą natomiast mieć bidony lub butelki z wodą, które zostawiają w szatni i zabierają na podwórko. Proszę, by każda butelka lub bidon były podpisane.

Bardzo proszę o przynoszenie jednorazowych kubeczków oraz dużych paczek chusteczek higienicznych (mokrych chusteczek nie trzeba) – podpisanych grupa IV.

Kontakt z nauczycielem jest możliwy poprzez maila grupy „Motylki”:

grupamotylki@vp.pl

lub telefonicznie: 77/454 35 51

Choć wszyscy musimy oswoić się z nowymi zasadami, dołożę wszelkich starań, aby wszystkie dzieci czuły się w przedszkolu bezpiecznie i z przyjemnością do nas wracały J.

Pozdrawiam Państwa serdecznie

Nauczycielka grupy