Europejskie Dni Dziedzictwa

We wrześniu po raz kolejny odbyły się Europejskie Dni Dziedzictwa pod hasłem “Krajobraz dziedzictwa, dziedzictwo krajobrazu”.  Nasze przedszkole włączyło się w realizację tego przedsięwzięcia poprzez  zorganizowanie kilku atrakcji dla naszych przedszkolaków.  W holu naszego przedszkola powstała galeria prac dzieci  pt. “Opole znane i niepoznane”. We wtorek 12 września odbyła się prelekcja połączona z prezentacją multimedialną pt.”Co to jest krajobraz dziedzictwa” dla naszych najstarszych milusińskich. Po zajęciach teoretycznych odbyły się warsztaty plastyczne “Krajobraz mojego miasta”. Dzieci podzielone na grupy  malowały na płótnie różnorodne krajobrazy. Powstały wspaniałe, kolorowe prace. 13 września dzieci wybrały się na pieszą  wycieczkę pod hasłem “Śladami opolskich zabytków”. Kolejną niespodzianką było spotkanie z opolską bajarką, która zapoznała dzieci ze śląską gwarą. Dzieci wysłuchały kilku bajek oraz opowieści zaprezentowanych gwarą. Wierzymy, że wszystkie te działania na długo pozostaną dzieciom w pamięci i pomogą w dalszym  poznawaniu naszej Ojczyzny tej bliskiej i tej najbliższej.